Biz Kimiz

Biz Kimiz

Ön Üretimin Öncü Gücü

Hakkımızda

Devamı
Vefa Group gücüyle, kurulduğumuz 1990 yılından bugüne, ön üretimli yapı sektöründeki bilgi ve tecrübemiz sayesinde, dünyaya yeni ürünler, yenilikçi teknolojiler ve yapı çözümleri sunuyoruz. Farklı coğrafyalarda, zorlu koşullarda, ihtiyaca göre geliştirdiğimiz büyük ölçekli projeleri hızlı bir şekilde hayata geçiriyoruz. Modüler konteyner, panel prefabrik, hafif çelik ve hibrit yapı sistemleriyle tasarım, üretim ve uygulama süreçlerini entegre bir şekilde gerçekleştiriyoruz.

Bu yapı sistemleriyle, şantiye mobilizasyonundan acil yerleşim yapılarına, toplu konutlardan okul ve hastane gibi çok amaçlı yapılara uzanan çok geniş bir alanda ön üretimli yapı çözümleri geliştiriyoruz. Ön üretimli yapı sistemleri ile alternatif bir yapı anlayışı ortaya koyuyoruz, geliştirdiğimiz ürün ve çözümlerle bu anlayışın daha çok ülkeye ve daha çok insana ulaşmasını sağlıyoruz.

Üretimde kullandığımız yapı malzemelerinin bir bölümünü Vefa Group bünyesindeki markalardan temin ederek entegre bir üretim ve hizmet modeliyle çalışıyoruz. Bu model bize daha hızlı hareket etme kabiliyeti sağlıyor.

İcra Kurulu Başkanımızdan

Turan Koçyiğit
İcra Kurulu Başkanı
Devamı
6 Şubat’ta yaşanan deprem dolayısıyla 2023, ülkemiz için birçok açıdan zorlu bir yıl oldu. Ülke olarak bu tür felaketler karşısında hazırlıklı olmamız gerektiğinin bir kez daha farkına vardık. Depremden etkilenen il sayısının fazla olması ve çok fazla acil yaşam alanına ihtiyaç duyulması nedeniyle ön üretimli yapı sektörü de deprem sonrasında zorlu bir sınav verdi.

Bu süreçte tüm ön üretimli yapı sektöründe olduğu gibi, biz de Vefa olarak deprem öncesinde imzaladığımız kontratlarımızı öteleyerek üstümüze düşen görevi yerine getirmeye çalıştık. Üretim kapasitemizi daha fazla artırarak deprem bölgesinde ihtiyaç duyulan acil yerleşim için yaşam konteynerleri, prefabrik binalar ve hastaneler inşa etmeye başladık.

Üç ay boyunca yaptığımız deprem bölgesi odaklı üretimin ardından bölgedeki çalışmalarımızın yanı sıra, bu süreçte ara verdiğimiz yurt içi ve yurt dışı projelerimize kaldığımız yerden devam etmeye başladık. Yurt dışında Avrupa, Körfez ve Uzakdoğu'daki şantiye mobilizasyon projelerimizi tamamladık ve yeni sözleşmelere de imza attık. Yurt içinde ise Bodrum, İstanbul, Adıyaman gibi Türkiye’nin çeşitli bölgelerinde şantiyelere, özellikle Bandırma’daki çelik yurt projesine ve İstanbul’daki Geri Gönderme Merkezi projesi çalışmalarına odaklandık.

Yönetim Yapısı

Vekon Ayrıcalıkları

Uluslararası İş Yapabilirlik
Uluslararası İş Yapabilirlik
Yereldeki gücümüzü ve başarımızı 33 yıldır uluslararası arenaya da taşıyan bir firma olarak, projenin yapılacağı ülkeye ve müşteri taleplerine uygun çözümlerimizle, dünya çapında büyük ölçekli projelere hayat veriyoruz.
Tescilli Ürün Kalitesi
Tescilli Ürün Kalitesi
Bünyesinde, ‘Kalite Güvence Birimi’ oluşturan Vekon, bağımsız çalışan bu birim aracılığıyla müşterileri adına tüm iş süreçlerini sürekli kontrol altında tutar.
Yüksek Standartlı Çözümler
Yüksek Standartlı Çözümler
Ürün ve hizmet kalitesiyle uluslararası standartları yakalayan Vekon, geliştirdiği yeni ürün ve hizmetlerle de müşteri beklentilerine, hız, güven ve kaliteyle cevap verir.
AR-GE
AR-GE
Vekon’u dünya çapında bir güce dönüştüren ve 6 kıtada aranan bir çözüm ortağı olmasını sağlayan en önemli unsurlardan biri de AR-GE ve ÜR-GE’ye yaptığı yatırımlardır.
Toplam Proje Yönetimi
Toplam Proje Yönetimi
Modüler konteyner, panel prefabrik, hafif çelik ve hibrit yapıların tasarım, üretim, lojistik ve gerektiğinde montajını tek başına üstleniyor ve uyguladığımız toplam proje yönetimi ile üretim sürecinin her aşamasının birbirine entegre şekilde ilerlemesini sağlıyoruz.
Güçlü Teknik Kadro
Güçlü Teknik Kadro
Kurulduğumuz günden beri güçlü teknik kadromuz ve nitelikli iş gücümüz ile sektörün gelişmesi ve standartlarının yükselmesi için çalışıyoruz.

Üretim Teknolojisi

Her biri alanının en iyisi ülkelerden ithal ettiğimiz makinelerle, kendi geliştirdiğimiz teknolojilerle, yeni nesil bilgisayar yazılımlarıyla ve otomasyon sistemiyle üretim yapıyoruz. Tesisimizde aylık 3.000 adet yaşam konteyneri, 25.000 metrekare prefabrik ve çelik yapı üretim kapasitesine sahibiz. Sektöre kazandırdığımız teknolojiler; Konteyner Üretim Teknolojisi, Hafif Çelik Yapı Teknolojisi, Profacto Teknolojisi, Neopan Teknolojisidir.
Profacto Teknolojisi

Profacto Teknolojisi

Profacto teknolojisi, standart üretilen profillerden farklı olarak çok çeşitli şekil ve ebatta üretilir.
Detaylı Bilgi
Konteyner Üretim Teknolojisi

Konteyner Üretim Teknolojisi

Üretimde hızı artırıp akış sürecini kısaltarak kalite, maliyet ve teslimat performansını iyileştiren yalın üretim sistemi Kaizen ile yüksek hızda üretim imkanı sunuyoruz.
Detaylı Bilgi
Hafif Çelik Yapı Teknolojisi

Hafif Çelik Yapı Teknolojisi

Hafif çelik yapı teknolojisi, proje ve statik hesap sürecini, özel olarak geliştirdiğimiz yazılımlar ve üretimde sahip olduğumuz teknoloji gücüyle çok hızlı bir şekilde gerçekleştirilmesini sağlıyor.
Detaylı Bilgi
Neopan Teknolojisi

Neopan Teknolojisi

Neopan sandviç ve kompozit panel hattı prefabrike yapıların duvarlarının istenilen boyutlarda tam otomatik olarak üretilmesini sağlar.
Detaylı Bilgi

Lojistik ve Montaj

Lojistik
Lojistik
Dünyanın farklı bölgelerine gerçekleştirdiğimiz ihracatlar nedeniyle üretim ve paketleme için yıllar içerisinde belirli standartlar oluşturduk.
Montaj
Montaj
Sunduğumuz pratik ürünler ve çözümler kolay monte edilebilir ve şantiyede zamandan tasarruf ve kolaylık sağlar.

Belgeler

Kalite, İSG ve Sürdürülebilirlik

Kalite Politikamız

Kuruluşumuz, sektöründe ileri teknolojiyi ve modern mühendislik çözümlerini kullanarak, alanında uzman yönetici kadrosu ve personeli ile müşterilerine güvenilir, sorunsuz hizmet sunmayı ilke olarak benimsemiştir.
Takım ruhunu benimsemiş, özveriyle çalışan çalışanlarımız kalitemizin temelidir. Kalitemizin sürekliliğinin teminatı titiz çalışmalarımız ve sunduğumuz hizmettir.
Tüm birimlerde, sürekli gelişme ve iyileştirmeyi uygulayarak, müşteri memnuniyetini ilk hedef olarak kabul etmek, ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi standardının gereklerini yerine getirmek ve etkinliğini sürekli iyileştirmek bizim kalite politikamızı oluşturuyor.

İş Sağlığı ve Güvenliği (OHSAS) Politikamız

İş Sağlığı ve Güvenliği kurallarına uymak tüm Vefa Group çalışanlarının sorumluluğudur.
Kanun, mevzuat, yönetmelikleri ve diğer İş Sağlığı ve Güvenliği gerekliliklerini yerine getirmek için sorumluluk ve yetkileri tüm çalışanlarımızla paylaşıyoruz.
İş Sağlığı ve Güvenliği diğer iş amaçlarımız kadar önemlidir.
OHSAS 18001 standardını etkin bir şekilde uygulamak ve İş Sağlığı ve Güvenliği konularındaki ferdi sorumluluk bilincini oluşturmak ve geliştirmek için gerekli eğitimleri sürekli olarak vermek bizim için vazgeçilmezdir.
Çalışanlarımıza ihtiyaç duydukları kaynağı sağlamak, verimli, güvenli ve sağlıklı bir çalışma ortamı oluşturmak, iletişimi etkin kılmak, bireysel performanslarını ve motivasyonlarını artırmak önceliğimizdir. Bunun için bilgiyi ve başarıyı ödüllendirme anlayışımızı, en faydalı ve doğru şekilde kullanarak çalışanlarımızın sürekli gelişimine destek oluyoruz.
İş Güvenliği kapsamında, çalışanlarımızın, çalışan temsilcilerimizin ve tesislerimize gelen tedarikçilerimizin danışma ve katılımı için gerekli ortamı sağlıyoruz.
Faaliyetlerimizden kaynaklanan tüm iş güvenliği tehlikelerini ve risklerini belirleyerek kök nedenleri inceliyor ve bu risklerin kabul edilebilir en düşük seviyeye indirilmesi için koruyucu önlemler ile programları kararlılıkla uyguluyoruz.
Uygulamalarımız sonuç odaklı olup, bunları sürekli sorgulayarak iyileştiriyoruz.
Kuruluşumuzda; ISO 45001 standardını etkin bir şekilde uygulamak ve İş Sağlığı ve Güvenliği konuları hakkındaki ferdi sorumluluk bilincini oluşturmak ve geliştirmek için eğitim bizim için vazgeçilmezdir.

Çevre Politikamız

Ülkemizdeki çevre mevzuatına uymak, mevzuatın güncelliğini sağlamak ve çevre ile ilgili mümkün olan her alanda ölçülebilir sürekli gelişimi sağlamak temel prensibimizdir.
Çevre açısından risk değerlendirmesi yapıyoruz. Hava, su ve toprak kirliliğine neden olabilecek faaliyetlerimizi tespit ediyor ve gerekli tedbirleri alıyoruz.
Çevre kirliliğini ve çevresel atıkları en aza indirmek için çalışıyor, tehlikeli atıklarımızın kirletici etkisini en aza indirgeyerek bertaraf ediyoruz.
Çalışanlarımıza ve taşeronlara sürekli eğitim veriyor ve bu ilkeleri uygulamaları için teşvik ediyoruz.
Amaç ve hedeflerimizi belirliyor, gelişmeleri tespit ediyor ve bunları her yıl düzenli olarak gözden geçiriyoruz.
Bu ilkeler doğrultusunda çevre yönetim sistemimizi sürekli geliştiriyoruz.

İnsan Kaynakları

Vefa Group’un İnsan Kaynakları Politikası adil, şeffaf ve sürekli gelişime dayalı uygulamalar ile tercih edilen bir kurum olmayı; bünyesindeki yetenekleri en iyi şekilde yöneterek, rekabet gücünü ve kurumsal başarısını artırmayı kapsar.
İç ve dış her türlü kaynak ;
Verimli, güvenli ve sağlıklı bir çalışma ortamı sağlamak
İletişimi etkin kılmak
Çalışanların bireysel performanslarını ve motivasyonlarını artırmak
Bilgiyi ve başarıyı ödüllendirmek
üzere en doğru ve en faydalı şekilde kullanılmakta ve sürekli iyileştirilmektedir.

Çalışanlarımızın kişisel verileri KVKK kapsamında özenle saklanmakta ve izinleri olmadan üçüncü kişilerle paylaşılmamaktadır. Ayrıca çalışanlarımızın iş sağlığı ve güvenliği ile iş hukukuna, İş Güvenliği kanununda belirtilen esaslar çerçevesinde titizlikle uyum gösterilir.
Başvuru Formu
Our web site is being renewed
vekon@vekon.com.tr
notre site web est en cours de renouvellement
vekon@vekon.com.tr