Modüler Konteyner

Monoblok, demonte ve katlanır konteynerlerimizi AR-GE ve ÜR-GE çalışmalarımız ile sürekli geliştirerek daha pratik, konforlu ve işlevsel hale getiriyoruz.

Yaşam konteynerleri hızlı, pratik ve geçici çözümler sunan yapı sistemleridir. Monoblok konteynerler fabrikada üretilir ve sevkiyatları bitmiş olarak yapılır. Demonte konteynerlerin ise üretilen bileşenleri paketlenip sevk edilir ve montajı sahada yapılır. Ağırlıklı olarak şantiye mobilizasyonu, acil yerleşim yapıları için kullanılan modüler yaşam konteynerlerini her türlü ihtiyaç ve beklentiyi karşılayacak şekilde üretiyoruz. Modüler yaşam konteynerleri, kolay monte edilebilir ve her yere taşınabilir. AR-GE ve ÜR-GE çalışmalarımız ile yaşam konteynerlerinin daha pratik, konforlu ve işlevsel hale getirilmesini sağlıyoruz.
Devamı
ÜR-GE çalışmalarımız sonucu tasarımı ve patenti bize ait dikme ve diyagonaller, konteynerlerin hem modüler olarak çok katlı yapılmasına olanak sağlıyor hem de doğru hesaplamayla uygulanacağı bölgeye göre kar, rüzgâr ve depreme karşı dayanıklı hale getiriyor. Bu da bize farklı iklim ve bölgelerde iş yapabilme avantajı sağlıyor.  Dikme ve diyagonallerle tek kat olan konteyneri, daha ekonomik şekilde, çok katlı olarak inşa edebiliyoruz. Ayrıca çatı ve duvar detaylarını da bölgelerin iklim koşullarına göre tasarlıyoruz.

Kendi geliştirdiğimiz, tasarım ve patenti bize ait olan köşe küreler, sahada montaj aşamasında özel bağlantı elemanlarımızın da yardımıyla, konteynerleri birbirine bağlıyor. Konteynerler yan yana ve üst üste geldiklerinde küre bağlantı noktalarından bağlantı elemanları ile birleştirilip bina oluşturuluyor. Ayrıca köşe küreleri, özellikle yurt dışı sevkiyatlarında, demonte konteynerlerin birbirlerine bağlantı elemanlarıyla bağlanarak özel paketleme sistemi sayesinde depolama ve lojistikten avantaj sağlamamıza da yardımcı oluyor.

Konteyner Çeşitleri

Konteynerlerimiz monoblok, demonte ve katlanır olarak üretilebilmektedir. Üretimde hızı artırıp akış sürecini kısaltarak kalite, maliyet ve teslimat performansını iyileştiren yalın üretim sistemi (Kaizen) sayesinde en kısa zamanda, en az kayıpla konteyner üretimi yapıyoruz.
Raylı sistem konteyner montaj hatları sayesinde benzerlerinden çok daha yüksek hızda üretim imkânı sunuyoruz. Üretim hızını ileri teknoloji makine ve teçhizatlar ile bir araya getirerek daha az personelle daha yüksek kapasiteye ulaşıyoruz. Konteyner üretim hattındaki elektro statik boya tesisi, yüksek fırın kapasitesi ve malzemeye göre programlanabilir robot sistemi, Vekon konteynerlerini benzersiz kılan özelliklerimiz arasında yer alıyor.
Monoblok Konteyner
Demonte Konteyner
Katlanır Konteynerler

Modüler Konteyner Sistemle Gerçekleştirilen Projelerimiz

İstanbul Geri Gönderme Merkezi

Macaristan Mobilizasyon Projesi

Hatay İskenderun Demir Çelik Personel Lojmanları

Hatay/İskenderun

Kahramanmaraş Baykar Konteyner Kent

Kahramanmaraş/Merkez

Gaziantep/Hatay Albayrak Konteyner Kent

Gaziantep/Nurdağı - Hatay/Kırıkhan

Kahramanmaraş DEİK Yaşam Kenti

Kahramanmaraş/Elbistan

Hatay Sahra Hastanesi

AFAD Deprem Konteynerleri

AFAD İstanbul/Sakarya/Bursa/Batman Depoları

İstanbul Acil Durum Hastanesi Misafirhaneleri

İstanbul/Sancaktepe-Yeşilköy

Hakkari Zırhlı Askeri Kamp Projesi

İstanbul Galataport Liman Projesi

İstanbul/Beşiktaş

İstanbul Geri Gönderme Merkezi

İstanbul/Tuzla
23 Kayıt
Our web site is being renewed
vekon@vekon.com.tr
notre site web est en cours de renouvellement
vekon@vekon.com.tr