HABERLER

Vefa’nın Dilovası Fabrikası entegre üretim üssü oldu
Ön üretimli yapı sektörünün güçlü markalarından Vefa, Sultanbeyli Fabrikası’nı ve kompozit panel hattını Dilovası fabrikasına taşıdı. Böylelikle işletme verimliliği artıran Vefa’nın Dilovası fabrikası ön üretimli yapı sektörü için tam entegre bir üretim üssüne dönüştü.

Vefa Holding, üretim gücünü daha etkin ve verimli kullanmak amacıyla Sultanbeyli Fabrikası’nı ve kompozit panel hattını Dilovası Fabrikası’na taşıdı. Böylece üretim üssü olan Dilovası Fabrikası, ön üretimli yapı sektörü için tam entegre bir tesise dönüştü.

 

Vefa, yaptığı bu hamleyle hem işletme verimliliğini artırmayı hem de maliyetlerde iyileştirme sağlamayı hedefliyor. Vefa Holding İcra Kurulu Başkanı Turan Koçyiğit, Vefa’nın gelişen ve değişen sektörün ihtiyaçlarını optimum şekilde karşılayabilmek adına organizasyonel ve yönetimsel yapılanmasını geliştirmeye devam ettiğini belirtti.

 

Dünyadaki yenilikçi teknolojileri yakından takip ederek fonksiyonel ürünler geliştirdiklerini ve bunu da sektörel bir sorumluluk olarak gördüklerini söyleyen Koçyiğit, “Yolumuza sağlam ve emin adımlarla ilerliyoruz. Küresel pazarlarda ve farklı kültürlerdeki potansiyel müşterilerimize sürdürülebilir iş modelleriyle yenilikçi ürünler sunarak 2023 yılında sektörün en çok tercih edilen lider oyuncusu olmayı amaçlıyoruz. Bu doğrultuda da yurtiçi ve yurtdışında yatırımlarımıza devam ediyoruz” diye konuştu.