HABERLER

Güner ve Koçyiğit, DEİK'te Umman ve Gana İş Konseyi Başkanı Oldu
Türk iş dünyasının dış ekonomik ilişkilerinde 32 yıldır faaliyet gösteren DEİK’in İş Konseyleri Olağan Seçimli Genel Kurulu yapıldı. Bu kapsamda 142 İş Konseyinin başkanları da belirlendi. DEİK Türkiye Umman İş Konseyi Başkanı olarak Vefa Holding’in Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Güner seçilirken, DEİK Türkiye Gana İş Konseyi Başkanı görevine de Vefa Holding İcra Kurulu Başkanı Turan Koçyiğit getirildi.
deik-gana-umman-başkanlık

Türk iş dünyasının dış ekonomik ilişkilerinde 32 yıldır faaliyet gösteren DEİK’in İş Konseyleri Olağan Seçimli Genel Kurulu yapıldı. Bu kapsamda 142 İş Konseyinin başkanları da belirlendi.  DEİK Türkiye Umman İş Konseyi Başkanı olarak Vefa Holding’in Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Güner seçilirken, DEİK Türkiye Gana İş Konseyi Başkanı görevine de Vefa Holding İcra Kurulu Başkanı Turan Koçyiğit getirildi.

DEİK Türkiye Umman İş Konseyi Başkanı Orhan Güner, Umman Türkiye ve Umman’ın kökleri 16. yüzyıla uzanan kültürel ve tarihi ilişkilere sahip olduğunu belirterek, “Ülkeler arasındaki siyasi ilişkiler çok iyi. Ancak ticaret ve yatırım hacmi istediğimiz boyutta değil. Bu noktada iki ülke ilişkilerini daha geniş bir perspektiften ele alma ihtiyacı var” dedi.

DEİK Türkiye Gana İş Konseyi Başkanı Turan Koçyiğit ise, Gana’nın Sahraaltı Afrika’da Türkiye’nin üçüncü ticarî ortağı haline geldiğini kaydetti. Koçiyit, Konsey olarak Türkiye ile Gana arasındaki ekonomik, ticarî ilişkilere ivme kazandıracaklarını sözlerine ekledi.